Letecký den Plzeň 2018

30.03.2018
Letecký den Plzeň 2018

Letecký den Plzeň 2018 – 100 let plzeňské aviatiky

Vážení přátelé letectví a historie. Už je to dlouhých pět let co proběhl velmi úspěšný 2.ročník Plzeňských leteckých dnů 2012, na kterém se oslavovalo 60té výročí založení letiště Plzeň-Líně a které navštívilo více než 15 000 spokojených návštěvníků. I přes tuto delší neplánovanou časovou prodlevu, přicházelo stále obrovské množství povzbuzujících zpráv, emailů a dotazů zda se ještě někdy podaří uspořádat velký letecký den, který si město Plzeň, region kolébky československého letectví a samotné letiště Líně zcela jistě zaslouží.

S potěšením Vám oznamujeme , že příští rok navážeme na tradici Plzeňských leteckých dnů. První zářijový víkend roku 2018 bude patřit letiště Plzeň-Líně leteckým slavnostem pořádaných aeroklubem Plzeň-Bory a spolkem Classic Trainers, který provozuje muzeum Hangár 3. Letecký den bude pořádán pod záštitou primátora města Plzně a ministra obrany ČR.

Jedním z našich cílů při organizaci nového ročníku leteckých dnů, je důstojné připomenutí 100. výročí vzniku leteckého oddílu Plzeň a založení Československé republiky. Rádi bychom Vám tato významné události přiblížili ukázkami historických letounů a věrnou rekonstrukcí důležitých leteckých milníků této stoleté historie aviatiky na Plzeňsku. Součástí leteckého dne budou i pozemní ukázky IZS plzeňského kraje, Městské policie, zásahové jednotky Policie ČR, Armády ČR a mnoho dalších.

Věříme v zachování Vaší přízně a těšíme se na Vás 8. a 9. září 2018 na letišti Plzeň-Líně!

Váš organizační Team.TOP