20let provozu záchranářských vrtulníků Sokol u LZS Plzeň-Líně

14.08.2018
20let provozu záchranářských vrtulníků Sokol u LZS Plzeň-Líně

Polský vrtulník W-3A Sokol je Plzeňákům a Západočechům velmi dobře znám. Těžko se najde někdo, kdo ještě neviděl letět tento červenobílomodře zbarvený záchranářský vrtulník, pro který se mezi početnou fanouškovskou veřejností vžil název „Lehké Petry“.

Letos si připomínáme 20. výročí provozu záchranářských Sokolů v západočeském kraji ze stanoviště na letišti Plzeň-Líně s volacím znakem "Kryštof 7". Vrtulníky Sokol slouží na LZS Plzeň-Líně od 1.5.1998 a za svou dvacetiletou dobu, kterou zde létají, bylo uskutečněno 10.588 vzletů, přepraveno 10.728 pacientů, přičemž zhruba čtvrtina letových hodin se uskutečnila v noci.

U AČR slouží 10 těchto vynikajících strojů. Z toho 6 je vybaveno zástavbou pro potřeby “Letecké záchranné služby”. I přes svou dvacetiletou službu se ale v žádném případě nejedná o zastaralé stroje, naopak i díky špičkové práci techniků jsou to bezproblémové stroje, které si kvůli skvělým vlastnostem, vysokému výkonu a stoprocentní spolehlivosti pochvalují všichni piloti.

Jsme potěšeni, že činnost těchto elitních letců z 243. vrtulníkové letky 24.zDL Praha Kbely a zdravotního personálu z Centra letecké záchranné služby budete moci zhlédnout v názorné ukázce SAR na leteckém dni v Plzni-Líních 8. a 9. září 2018.


TOP