Letecký den Plzeň 2018 - ohlédnutí

10.09.2018
Letecký den Plzeň 2018 - ohlédnutí

Letošní rok je v mnohém významný jak pro republiku, tak pro letectví. Aviatika v Plzni má silné kořeny a tato tradice je stará vlastně více než 100 let. Dalo by se vlastně říci, že plzeňské letectví, patří do kolébky letectví československého.

Když jsme se na podzim roku 2017 zamýšleli, zda pokračovat v  přerušené tradici leteckých dní v Plzni – poslední jsme pořádali v roce 2012,  vyvstalo  mnoho otazníků. Nakonec zvítězil zápal pro věc a touha pokračovat v něčem, co má historii a smysl.
 
Během příprav jsme narazili na mnoho překážek a i na nečekaný „zájem“ konkurence, která nezahálela a snažila se nám přípravy všemožně znepříjemnit. Nevíme, co bylo hnacím motorem těchto snah, protože letecký den v Plzni Líních je pro lidi a o lidech. Nesnažíme se konkurovat a soutěžit s někým jiným a vlastně to nemáme ani zapotřebí, protože věci děláme prostě jinak.
 
Letošní ročník byl vpodstatě nový start , který provázela obrovská snaha všech organizátorů o to, aby se letecký den povedl a zážitek, který si návštěvníci odnesou byl pozitivní, chceme aby se lidé do Líní rádi znovu vrátili. Program a celou choreografii jsme postavili na našich letitých zkušenostech – sami létáme na mnoha leteckých dnech doma i v zahraničí a vždy si všímáme toho co se organizátorům povedlo a čeho bychom se opravdu rádi vyvarovali. Podle prvních ohlasů a obrovského množství děkovných zpráv se to zdařilo a my z toho máme obrovskou radost. Je nutno také zmínit, že většinu vystoupení zajistili členové a piloti Aeroklubu Bory, Classic Trainers, které doplnili naši hosté, piloti z celé České republiky, Francie, Rakouska a Německa. S pořadatelskou službou nám nezištně pomohli modeláři z Kaznějova a Zbůchu.
 
Vážíme si toho, že jsme obdrželi mnoho konstruktivních připomínek od našich návštěvníků a fandů, co zlepšit a udělat jinak. Všechny připomínky máme seřazené podle oblastí, kterých se týkaly a budou v příštím ročníku zohledněny. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Vše děláme pro to, aby z výsledného produktu měli radost obě strany, návštěvníci i organizátoři. Výtěžek z akce jde zpět na podporu provozu historických letounů, provoz muzea Hangár 3 a parašutistického sportu, ne soukromému subjektu.
 
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem lidem z Aeroklubu Bory, Classic Trainers a Plane Station, kteří se na přípravách podíleli, sponzorům a těm, kteří nás podpořili. Letošní ročník byl financován pouze z privátních zdrojů a my doufáme, že jsme město Plzeň, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a Plzeňský kraj přesvědčili, že to myslíme vážně a umíme uspořádat pro plzeňáky a návštěvníky z celé republiky akci, která může směle konkurovat tomu nejlepšímu nejen v domácím, ale i v evropském měřítku.
 
Ještě jednou díky všem, kteří navštívili letošní ročník Leteckého dne Plzeň 2018 !!!


TOP